Хуанес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Хуанес (Хуан Естебан Аристизабал Васкес) (роден на 9 август 1972) е колумбиски поп пејач.


Надворешни врски[уреди | уреди извор]