Елементал (музичка група)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Елементал во Охрид

Елементал е хрватски хип-хоп состав, основан во Загреб. Групата е активна од 1998 година. Во првиот состав биле само три члена, а во 2003 година во групата се приклучиле уште 4 членови кои биле задолжени за инструменталниот дел.

Дискографија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]