Ring Road (песна)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Ring Road“
Ring Road (song).jpg
Сингл од Underworld
од албумот Oblivion with Bells
Издаден 7 јули 2008
Формат ЦД, грамофонска плоча (12")
Издавачка куќа underworldlive.com
Композитор Рик Смит, Карл Хајд
Продуцент Рик Смит
Хронологија на синглови на Underworld
The Bells The Bells
(2008)
„Ring Road“
(2008)

„Ring Road“ е песна од електронската музичка група Underworld. Таа е петтата песна на нивниот албум Oblivion with Bells и е издадена како четвртиот сингл од албумот на 7 јули 2008. Видео-спотот може да се види на официјалното мрежно место.

Песни[уреди | уреди извор]

CD: underworldlive.com, UWR-00021-3 (Британија)[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]