Прејди на содржината

Peggy Sussed

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Peggy Sussed“
Сингл од Underworld
Издаден 2 октомври, 2006
Формат Грамофонска плоча (12")
Издавачка куќа underworldlive.com
Композитор Рик Смит, Карл Хајд
Продуцент Рик Смит
Хронологија на синглови на Underworld
Play Pig (Pig & Dan Remixes)
(2006)
Peggy Sussed
(2006)
Crocodile
(2007)

Peggy Sussed“ е сингл на Underworld издаден во 2006.

Песни[уреди | уреди извор]

12": underworldlive.com, UWR-0600012-4 (Британија/Јапонија)[уреди | уреди извор]

  1. „Peggy Sussed (Pete Heller Vocal)“
  2. „Peggy Sussed (Pete Heller Dub)“
  3. „Peggy Sussed (Underworld Riverrun Version)“

Појавувања[уреди | уреди извор]

Верзијата Underworld Riverrun Version се појавува на филмот Sunshine од 2007.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]