Прејди на содржината

Boy, Boy, Boy

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Boy, Boy, Boy“
Сингл од Underworld
од албумот 'Oblivion with Bells'
Издаден 12 декември 2007
Формат ЦД
Издавачка куќа underworldlive.com, Traffic
Композитор Рик Смит, Карл Хајд
Продуцент Рик Смит
Хронологија на синглови на Underworld
Crocodile
(2007)
Boy, Boy, Boy
(2007)
Beautiful Burnout
(2008)

Boy, Boy, Boy“ е песна од групата Underworld. Се појавува како седма песна на нивниот албум Oblivion with Bells и била реиздадена како втор сингл од албумот на 12 декември 2007, во Јапонија.

На 2 ноември 2007 излегол и спот за песната на официјалното мрежно место на Underworld.

Песни[уреди | уреди извор]

CD: Traffic, TRCP18 (Јапонија)[уреди | уреди извор]

  1. „Boy, Boy, Boy“ – 6:05
  2. „Boy, Boy, Boy (Switch Remix)“ – 5:37
  3. „Peach Tree“ – 12:33
  4. „Holding the Moth (Jesse Rose Remix)“ – 5:23
  5. „Boy, Boy, Boy (видео спот)“ – 4:42

Надворешни врски[уреди | уреди извор]