Прејди на содржината

Underneath the Radar (песна)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Underneath the Radar“
Сингл од Underworld
од албумот 'Underneath the Radar'
Страна Б Big Red X
Издаден 1988
Формат Грамофонска плоча (12") / Макси сингл
Жанр Синтпоп
Рок
Фанк
Должина 6:05
Издавачка куќа Sire Records

Underneath the Radar“ е сингл од групата Underworld издаден во 1988, од албумот Underneath the Radar.

Морзеевиот код од првите 30 секунди од песната вели: „Think global, act local“, односно „Размислувај глобално, дејствувај локално“.