Spoonman (песна од Underworld)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Spoonman“
Сингл од Underworld
Издаден 1993
Формат Грамофонска плоча (12")
Должина 7:41
Издавачка куќа Junior Boys Own
Композитор Рик Смит
Карл Хајд
Дарен Емерсон
Продуцент Рик Смит
Карл Хајд
Дарен Емерсон
Хронологија на синглови на Underworld
Spikee“ / „Dogman Go Wolf
(1993)
Spoonman
(1993)
Dark & Long
(1994)

Spoonman“ е промо сингл од Underworld, издаден во 1993 во Велика Британија.

Песни[уреди | уреди извор]

12": JBO (Британија) [white label promo][уреди | уреди извор]

  1. „Spoonman“ – 7:41

Појавувања[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]