Vanilla Monkey

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Vanilla Monkey“
Сингл од Underworld
Издаден 11 септември, 2006
Формат Грамофонска плоча (12")
Издавачка куќа underworldlive.com
Композитор Рик Смит
Карл Хајд
Продуцент Рик Смит
Хронологија на синглови на Underworld
JAL to Tokyo
(2005)
Vanilla Monkey
(2006)
Play Pig
(2006)

Vanilla Monkey“ е сингл на групата Underworld издаден во 2006 година.

Песни[уреди | уреди извор]

12": underworldlive.com, UWR-0600009-4 (Британија/Јапонија)[уреди | уреди извор]

  1. „Vanilla Monkey (Martinez Hungry Ghost Mix)“
  2. „Play Pig (Wighnomy & Robag Wruhme Moosmutzel with Melody)“
  3. „Vanilla Monkey (Underworld Riverrun Version)“

Надворешни врски[уреди | уреди извор]