Прејди на содржината

JAL to Tokyo

Од Википедија — слободната енциклопедија
„JAL to Tokyo“
Сингл од Underworld
Издаден 16 ноември, 2005 (сингл)
23 ноември, 2005 (EP)
4 септември, 2006 (12")
Формат M4P, Грамофонска плоча (12")
Издавачка куќа underworldlive.com
Композитор Рик Смит
Карл Хајд
Продуцент Рик Смит
Хронологија на синглови на Underworld
Born Slippy .NUXX 2003
(2003)
JAL to Tokyo
(2005)
Vanilla Monkey
(2006)
Дигитални-насловни
JAL to Tokyo“ насловна на дигиталниот сингл
JAL to Tokyo“ насловна на дигиталното EP

JAL to Tokyo“ е песна од групата Underworld издадена како сингл и како дигитално EP во 2005. Подоцна била издадена на плоча во 2006.

Песни[уреди | уреди извор]

M4P: iTunes single (Јапонија)[уреди | уреди извор]

  1. „JAL to Tokyo“ – 5:46

M4P: iTunes EP (Јапонија)[уреди | уреди извор]

  1. „JAL to Tokyo“ – 5:47
  2. „Ancient Phat Farm Coat“ – 19:43
  3. „Food a Ready“ – 7:22
  4. „JAL to Tokyo (Paul Woolford Remix)“ – 7:53

12": underworldlive.com, UWR-0600008-4 (Британија/Јапонија)[уреди | уреди извор]

  1. „JAL to Tokyo (Paul Woolford Vocal)“ – 7:53
  2. „JAL to Tokyo (Paul Woolford Sunrise Dub)“ – 7:53
  3. „JAL to Tokyo (Underworld Riverrun Version)“ – 5:47

Надворешни врски[уреди | уреди извор]