Прејди на содржината

Juanita (песна)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Juanita“
Сингл од Underworld
Издаден 1997
Формат Грамофонска плоча (12"), ЦД
Издавачка куќа Junior Boy's Own
Композитор Рик Смит
Карл Хајд
Дарен Емерсон
Продуцент Рик Смит
Карл Хајд
Дарен Емерсон
Хронологија на синглови на Underworld
Born Slippy .NUXX
(1996)
Juanita
(1997)
Moaner
(1997)

Juanita“ е албумска песна од Underworld, првпат видена како „Juanita : Kiteless : To Dream of Love“ на Second Toughest in the Infants (1996). Издадена е само како промоционална снимка во Германија.

Песни[уреди | уреди извор]

12": Logic Records / JBO 743 214 8898 2 (Германија) Promo[уреди | уреди извор]

  1. „Juanita (Promo Short Cut)“ – 3:50
  2. „Juanita (Album)“ – 16:38

CD: Logic Records / JBO 743 214 8898 2 (Германија) Promo[уреди | уреди извор]

  1. „Juanita (Promo Short Cut)“ – 3:50
  2. „Juanita (Album)“ – 16:38

Појавувања[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]