Games People Play (песна на The Alan Parsons Project)

Од Википедија — слободната енциклопедија
"Games People Play"
Податотека:Games people play cover.jpg
Сингл на The Alan Parsons Project
од албумот The Turn of a Friendly Card
B-страна„The Ace of Swords“
ПуштенСАД декември 1980
ОК март 1981
Форматграмофонска плоча
Снименкрај на 1979 средина на 1980 година
Жанрпрогресивен рок, поп рок
Должина3:17
КомпанијаArista
ПродуцентАлан Парсонс, Ерик Вулфсон
The Alan Parsons Project singles chronology
The Turn of a Friendly Card
(1980)
„Games People Play“
(1981)
Time
(1981)
The Turn of a Friendly Card track listing
„May Be a Price to Pay“
(1)
„Games People Play“
(2)
Time
(3)

Games People Play“ — песна од 1980 на The Alan Parsons Project. Го достигнала 16-то место во март 1981 година на Billboard Hot 100 табелата. Се наоѓа на албумот The Turn of a Friendly Card и е испеана од страна на Лени Закатек.