Serpentine Fire (бенд)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Serpentine Fire — метал-група од Скопје, која постои од 2005 година.[1] Групата е составена од Игор Панев (вокал), Филип Златковски (гитара), Дамјан Јанев (гитара), Милош Дејановиќ (бас гитара), Љубомир Јовановиќ (тапани). Serpentine Fire имаат издадено 1 студиски албум под името „Out to the light“ кој бил објавен на 21 ноември 2008 г. Победници се на Рок-фест фестивалот во 2006 г.[2][3][4]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. kadevecer.com[мртва врска] - Инфо за бендовите [страницата е посетена на 10 ноември 2009]
  2. Македонска Музичка Мрежа[мртва врска] [страницата е посетена на 10 ноември 2009]
  3. Утрински Весник, Број 2335 петок, 16 март 2007[мртва врска] Рокерите доаѓаат по своето на „Рок-фест 2007“ [страницата е посетена на 10 ноември 2009]
  4. plagij.at[мртва врска] - Serpentine Fire на Plagijat turns 2!! [страницата е посетена на 10 ноември 2009]