Serpentine Fire (бенд)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Serpentine Fire е метал[1] бенд од Скопје кој постои од 2005 година.[2] Бендот е составен од Игор Панев (вокал), Филип Златковски (гитара), Дамјан Јанев (гитара), Милош Дејановиќ (бас гитара), Љубомир Јовановиќ (тапани). Serpentine Fire имаат издадено 1 студиски албум под името „Out to the light“ кој беше објавен на 21 ноември 2008. Победници се на Рок-фест фестивалот во 2006 година.[3][4]


Наводи[уреди | уреди извор]

  1. plagij.at - Serpentine Fire на Plagijat turns 2!! [страницата е посетена на 10 ноември 2009]
  2. kadevecer.com[мртва врска] - Инфо за бендовите [страницата е посетена на 10 ноември 2009]
  3. Македонска Музичка Мрежа [страницата е посетена на 10 ноември 2009]
  4. Утрински Весник, Број 2335 петок, 16 март 2007[мртва врска] Рокерите доаѓаат по своето на „Рок-фест 2007“ [страницата е посетена на 10 ноември 2009]