Macklemore

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Меклмор
Настап на Macklemore во Торонто за време на турнеја во ноември 2012
Биографски податоци
Родено име Бен Хегерти
Познат(а) и како Macklemore
Роден(а) 18 јуни 1983
Сиетл, Вашингтон, САД
Жанрови хип хоп музика
Занимања рапер, пејач
Период на активност 2000 до денес
Издавачи Меклмор
Мреж. место macklemore.com

Бен Хегерти (англиски: Ben Haggerty; 19 јуни 1983) познат по името Меклмор (англиски: Macklemore), е американски музичар.