Мик Џегер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мик Џегер (2003

Сер Мајкл Филип „Мик“ Џегер (англиски: Sir Michael Philip "Mick" Jagger) (роден 26 јули 1943 година) бил британски музичар, основач и пејачач рок-групата „Ролинг Стоунс“.

Надворепни врски[уреди | уреди извор]