Податотека:Flag of Uruguay.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 900 × 600 пиксели, големина: 2 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
العربية: علم أوروغواي
Aragonés: Bandera d'Uruguai
Asturianu: Bandera d'Uruguay
Aymar aru: Uruwayi wiphala
Esperanto: Flago de Urugvajo
Estremeñu: Bandera e Uruguai
Galego: Bandeira do Uruguai
Avañe'ẽ: Poyvi Uruguái
Kreyòl ayisyen : Drapo Irigwe
Nāhuatl: Pāmitl Uruguay
Русский: Флаг Уругвая
Runa Simi: Uruwayi unanchan
Slovenščina: Zastava Urugvaja
Датум 1830-present
Извор design of the sun copied from URL [1], which was copied by Francisco Gregoric, 5 Jul 2004 from URL [2]
Автор See File history below for details.
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
This file has been placed in the public domain according the Uruguayan law 9.739, law 17.616, and its subsequent amendments (details). At least 50 years have passed since the author's death.Please give also an explanation why the work is in the public domain in its source country and in the United States. If this work was published after 1922 and it was not in the public domain in its source country on the URAA date (January 1, 1996 for most countries), use {{Not-PD-US-URAA}} in addition to this template.

English | Español | Русский | +/−

Flag of Uruguay.svg
PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека:

SVG разработка
Anti-Inkscape.svg
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст од Offnfopt. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.
Previous version had been created with Inkscape (70 207 bytes)  f  now 3.27% of previous size


Како се става рамка околу слика
:
Flag of Uruguay.svg
[[File:Flag of Uruguay.svg|border|96px]]

Colors scheme

Flag of Uruguay.svg Yellow Brown Blue White
RGB 252-209-22 123-63-0 0-56-168 255-255-255
Hexadecimal #fcd116ff #7b3f00ff #0038a8ff #FFFFFF
CMYK 0-17-91-1 0-49-100-52 100-67-0-34 0-0-0-0

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна02:04, 31 август 2017Минијатура на верзијата од 02:04, 31 август 2017900 × 600 (2 КБ)OffnfoptCorrected flag based on C:Commons:Graphic Lab/Illustration workshop request
11:15, 12 јуни 2012Минијатура на верзијата од 11:15, 12 јуни 2012900 × 600 (2 КБ)Achim1999code cleanup, (tiny changes at the sun) Thanks to Francisco Gregoric
02:41, 22 август 2011Минијатура на верзијата од 02:41, 22 август 20111.350 × 900 (3 КБ)Alkaricode cleanup
00:49, 7 април 2010Минијатура на верзијата од 00:49, 7 април 20101.350 × 900 (5 КБ)Zscout370Reverted to version as of 09:02, 27 February 2010 (see talk page)
00:48, 7 април 2010Минијатура на верзијата од 00:48, 7 април 2010512 × 341 (4 КБ)Kineto007~commonswikiCorrected Blue (more darker).
11:02, 27 февруари 2010Минијатура на верзијата од 11:02, 27 февруари 20101.350 × 900 (5 КБ)Zscout370Sorry about the larger file size, but the sun size was just not right. Supposed to be 11/15 of the canton.
19:53, 6 јануари 2007Минијатура на верзијата од 19:53, 6 јануари 2007900 × 600 (2 КБ)Pumbaa80own work with correct dimensions and clear code; see talk page
03:39, 26 мај 2006Минијатура на верзијата од 03:39, 26 мај 2006675 × 450 (54 КБ)HuhsunquSun
04:17, 2 март 2006Минијатура на верзијата од 04:17, 2 март 2006900 × 600 (69 КБ)Denelson83Proper thickness of blue stripes
04:11, 2 март 2006Минијатура на верзијата од 04:11, 2 март 2006900 × 600 (69 КБ)Denelson83Improved version, e-mailed to uploader by author of xrmap, PD
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци