Фудбалот во 1928 година

Од Википедија — слободната енциклопедија

Следниве се фудбал (фудбал)'' настаните од годината 1928 ширум светот.

Настани[уреди | уреди извор]

Победници клупско државно првенство[уреди | уреди извор]

Меѓународни турнири[уреди | уреди извор]

Предлошка:Country data Вол
 Латвија
 Данска (1928)
 Данска (1924-1928)

Раѓања[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]