Грб на Реинион

Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на Реинион

Грбот на Реинион официјално е само лого на кое се наоѓа стилизиран приказ на остров и натписот "Region Réunion". Но исто така постои и неофицијален грб на Реинион кој се состо од штит со француски мотиви.

Поврзано[уреди | уреди извор]