Знаме на Реинион

Од Википедија — слободната енциклопедија
Предложеното знаме на Реинион

Реинион е француска прекуморска територија, која го користи знамето на Франција како официјално, или знамето на регијата на која пишува „Region Reunion“. Исто така постои и предложено знаме за Реинион кое го претставува вулканот Фурнаиз од кој излегуваат краци на сонцето.

Поврзано[уреди | уреди извор]