Прејди на содржината

Знаме на Сеута

Од Википедија — слободната енциклопедија
Знамето на Сеута

Знамето на Сеута е црно-бело со грбот на Сеута во средината. Знамето е слично со знамето на Лисабон во сеќавање на освојување на Сеута од страна на Португалците во 1415 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]