Знаме на Мајот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Знамето на Мајот

Знамето на Мајот, француска прекуморска територија, официјално е знамето на Франција, но исто така се користи и локалното знаме на Мајот кое се состои од грбот на Мајот над кој се наоѓа натпис MAYOTTE испишан во големи црвени букви.

Поврзано[уреди | уреди извор]