Знаме на Мелиља

Од Википедија — слободната енциклопедија
Знамето на Мелиља

Знамето на Мелиља, шпанска енклава во Северна Африка има сина позадина со грбот на Мелиља во центарот.

Поврзано[уреди | уреди извор]