Pink 15

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пинк 15
Pink-15.jpg
Отпочната19 ноември 2010
СопственикЖељко Митровиќ (Pink Media Group)
ДржаваСкопје, Македонија Македонија

Пинк 15 е македонска верзија на Балканскиот популарен радио и телевизиски канал „Пинк“ од Србија. „Пинк“ ја откупил скопската телевизија „К-15“ и нејзиниот старт бил на 19 ноември 2010 година и започнал со веќе произведена програма од српската продукција на Пинк.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. ТВ Пинк се шири во Македонија?“, Нова Македонија, понеделник 4.10.201 (посет. 1 мај 2012 г). (на македонски)