Разлика помеѓу преработките на „Данска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 18 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Infobox Country → Инфокутија Држава
с (→‎Стопанство: Јазична исправка на поднаслов, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Infobox Country → Инфокутија Држава)
{{Инфокутија Држава
{{Infobox Country
|conventional_long_name = Кралство Данска
|native_name = {{native name|da|Kongeriget Danmark}}

Прегледник