Прејди на содржината

Сапна

Од Википедија — слободната енциклопедија

Сапна (босански, српски, хрватски: Sapna) е општина во североисточна Босна и Херцеговина. Административно, таа е дел од Федерацијата на Босна и Херцеговина и Тузланскиот кантон.[1]

Грб на Сапна

Извори[уреди | уреди извор]

  1. Geografski položaj

Надворешни врски[уреди | уреди извор]