Ново Сараево

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ново Сараево (босански, српски, хрватски: Novo Sarajevo) е општина во Сараево. Зафаќа централниот дел на обичен Сараево. Тоа е административен, бизнис, културни, образовни и комерцијални полезноста на градот Сараево.[1]

Извори[уреди | уреди извор]

  1. „Novo Sarajevo - informacije“. Архивирано од изворникот на 2017-06-01. Посетено на 2017-05-26.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]