Витез (Босна и Херцеговина)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Витез (босански, српски, хрватски: Vitez) — град и општина во централна Босна и Херцеговина. Административно е дел од Среднобосански кантон на Федерацијата на Босна и Херцеговина.[1]

Витез

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]