Прејди на содржината

Пале-Прача

Од Википедија — слободната енциклопедија

Пале-Прача (босански, српски, хрватски: Pale-Prača) — една од трите општини во Босанско-подринскиот Кантон сместена во Федерацијата на Босна и Херцеговина. Седиштето на општината е Прача.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „O općini“. Архивирано од изворникот на 2017-07-07. Посетено на 2017-07-30.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]