Прозор-Рама

Од Википедија — слободната енциклопедија

Прозор-Рама (босански, српски, хрватски: Prozor-Rama) е општина во Босна и Херцеговина. Административно, таа е дел од Херцеговацко-неретванскиот кантон во Федерацијата на Босна и Херцеговина.[1]

Панорама на Прозор-Рама

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]