Посушје

Од Википедија — слободната енциклопедија

Посушје (босански, српски, хрватски: Posušje) — град и општина во Босна и Херцеговина. Административно, таа е дел од Западнохерцеговскиот кантон во Федерацијата на Босна и Херцеговина.[1]

Посушје

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]