Љубушки

Од Википедија — слободната енциклопедија

Љубушки (босански, српски, хрватски: Ljubuški) — град и општина во Босна и Херцеговина. Таа се наоѓа во Канцеларијата на Западнохерцеговскиот кантон, единица на Федерацијата на Босна и ХерцеговинаЗападнохерцеговски кантон.[1]

Знаме на Љубушки

Извори[уреди | уреди извор]

  1. „архивски примерок“. Архивирано од изворникот на 2018-06-21. Посетено на 2018-07-17.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]