Маглај

Од Википедија — слободната енциклопедија

Маглај (босански, српски, хрватски: Maglaj) — град и општина сместена во Зеничко-добојскиот кантон на Федерацијата на Босна и Херцеговина, ентитет на Босна и Херцеговина. Таа се наоѓа во северна Босна и Херцеговина, на 25 километри јужно од Добој.[1]

Грб на Маглај

Извори[уреди | уреди извор]

  1. Historijat

Надворешни врски[уреди | уреди извор]