Олово (Босна и Херцеговина)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Олово (босански, српски, хрватски: Olovo) — град и општина се наоѓа на околу 50 километри североисточно од Сараево, Босна и Херцеговина.[1]

Поглед на Олово 2016 година

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]