Оџак (Босна и Херцеговина)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оџак (босански, српски, хрватски: Odžak) — град во северниот дел на Босна и Херцеговина, кој се наоѓа во близина на реката Сава, 10 километри од границата со Хрватска. Оџак е во Посавскиот кантон на Федерацијата на Босна и Херцеговина.

Оџак

Надворешни врски[уреди | уреди извор]