Податотека:Butterfly template.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 48 × 48 пиксели, големина: 72 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Butterfly

Датум (UTC)
Извор
Автор


Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: SVG redraw. Оригиналот може да се види тука: Butterfly template.gif. Обработил: Urutseg.

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

Uploaded with derivativeFX

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава
Butterfly

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:58, 24 јануари 2012Минијатура на верзијата од 16:58, 24 јануари 201248 × 48 (72 КБ)Ain92Original puzzle, original size (twice smaller) + shadow added
06:29, 5 април 2011Минијатура на верзијата од 06:29, 5 април 201196 × 96 (37 КБ)Urutseg{{Information |Description=Butterfly |Source=*File:Butterfly_template.gif |Date=2011-04-05 05:28 (UTC) |Author=*File:Butterfly_template.gif: user:Nesusvet *derivative work: ~~~ |Permission= |other_versions= }} {{RetouchedPicture|SVG redra

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.