Развојна биологија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ноч-делта систем во неврогенза.[1]

Развојната биологија го проучува поединечниот развиток на организмите.

  1. Slack Essential Dev Biol Fig 14.12a