Македонија на Евровизија 2018

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Избор на песна за Евровизија2018
ЗемјаМакедонија
National selection
Selection processВнатрешен избор
Дата13 февруари 2018
Песна: 11 март 2018
ПобедникEye Cue
ПеснаLost and Found
Finals performance
Резултати од полуфиналеНе успеала да се квалификува
(18-то место, 24 поени)

Македонија на Евровизија 2018 — 18-то учество на натпреварот за песна на Евровизија 2018 со песната Lost and Found напишана од Бојан Трајковски и Дарко Димитров. Песната била изведена од страна на Eye Cue, музичка група која била избрана од Македонската радиотелевизија (МРТ) за да ја претставува нацијата на натпреварот во 2018 година кој се одржил во Лисабон, Португалија.

Македонија учествувала во полуфиналната вечер и не се пласирала за финалето.