Само ти

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Само ти — песна отпеана од Калиопи со која таа победи на Скопје фест 1996, а потоа се обиде да ја претставува Македонија на Евровизија 1996, но не помина на пред-селекционата рунда.

Во официјалните статистики на Евровизија, овој обид не се вбројува како учество на Македонија на Евровизија.