Дона (песна од Калиопи)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Дона е песна отпеана од Калиопи, со која таа ја претстави Македонија на Евровизија 2016, откако претходно беше интерно избрана од страна на МТВ за претставник.

Песната е компонирана од Ромео Грил.