Шон Дровер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шон Дровер
Шон Дровер (десно) и Дејв Мастејн на концерт во Букурешт (15 јуни 2005)
Биографски податоци
Роден(а) 5 мај 1966
Монтреал, Канада
Жанрови хеви метал, треш метал, дет метал, прогресивен метал
Занимања Музичар
Инструменти Тапани, перкусија, гитара
Период на активност 1979–денес
Соработници Megadeth, Eidolon, Глен Дровер
Мреж. место megadeth.com

Шон Дровер (англиски: Shawn Drover, р. 5 мај 1966 во Монтреал) — канадски музичар, тапанар на групите Megadeth и Eidolon. Почнал да свири на тапани уште од 13 годишна возраст.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Megadeth Forums“. Forums.megadeth.com. http://forums.megadeth.com/showthread.php?t=399884. посет. 12 октомври 2011 г. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]