Прејди на содржината

Never Walk Alone… A Call to Arms

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Never Walk Alone... A Call to Arms“
Сингл од Мегадет
од албумот United Abominations
Издаден 8 мај, 2007 г.[1]
Формат ЦД сингл, дигитално спуштање
Снимен 2007 г.
Жанр Треш метал
Должина 3:54
Издавачка куќа Роудранер
Композитор Дејв Мастејн и Глен Дровер
Продуцент Дејв Мастејн и Енди Снип
Хронологија на синглови на Мегадет
À Tout le Monde (Set Me Free)
(2007)
Never Walk Alone... A Call to Arms
(2007)
Head Crusher
(2009)

Never Walk Alone… A Call to Arms е песна од треш метал бендот Мегадет. Била објавена како трет и последен сингл од нивниот единаесетти студиски албум United Abominations. Ова е единствената песна од целата дискографија на Мегадет, во чие компонирање свој придонес дал Глен Дровер. Видео записот кој бил снимен за промоција на оваа песна, бил номиниран за наградата „Најдобар хеви метал спот“ во уредништво на музичкиот магазин Guitar World.

Спотот бил изработен од групата режисери Labworks, а во него сите членови на бендот настапуваат на една анимирана сцена.[2] Овој сингл немал некој позабележителен успех во САД, ниту во европските земји. Песната во живо била изведена само 56 пати,[3] а од 2008 г. повеќе не се наоѓа на репертоарот на Мегадет.

Список на песни[уреди | уреди извор]

  1. „Never Walk Alone... A Call to Arms“ – 3:54

Музички персонал[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]