Разлика помеѓу преработките на „Банско (град)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 6 месеци
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Населено место во Бугарија
| име = Банско
| население = 98 190207
| население година = 20062015
| слика населено место =
| грб = Banskogerb.jpg
3.669

уредувања

Прегледник