Богојци: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 60 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| карта = Богојци во Општина Струга.svg
}}
'''Богојци''', или познатипознато како '''Боговица''', е село во [[Општина Струга]], во околината на градот [[Струга]].
 
== Географиja и местоположба ==

Прегледник