Разлика помеѓу преработките на „Света Луција“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 112 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
с
|symbol_type =
|national_motto = "Земјата, Народот, Светлината"
|national_anthem = ''[[Sons and Daughters of Saint Lucia]]''<div style="display:inline-block;margin-top:0.4em;">{{center|[[File:National Anthem of Saint Lucia.ogg]]}}</div>
|image_map = LocationSaintLucia.png
|capital = [[Кастри]]

Прегледник