Разлика помеѓу преработките на „KIDS (списание)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 24 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
[[Податотека:Kids.gif|200px|thumb|KIDS - логото на списанието]]
 
'''KIDS''' (''превод од англиски - „деца“'') е [[списание]] на издавачката куќа [[Издавачка куќа НАМ|НАМ]], од [[Скопје]]. Списанието е на [[англиски јазик]] и е наменето на учениците во основните училишта. Излегува 11 години, а изобилува со теми блиски до возраста и знаењето на учениците, кои се наменето за преку забава и игри полесно да го совладуваат англискиот јазик.монкејјјјлеле шо е овој бе батее <ref>[http://nampress.com.mk/kids.html KIDS списание]</ref>
 
{{никулец}}
Анонимен корисник

Прегледник