Прејди на содржината

Издавачка куќа НАМ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Нампресс

НАМ е новинско-издавачка куќа основана во 1993 година. Првичната цел на куќата било издавање образовно-забавни списанија наменети за учениците по англиски јазик во основните и средните училишта.

НАМ ги издава следните списанија:

Поврзано

[уреди | уреди извор]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]