BOM TV

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
BOM TV
Tv bom logo.jpg
Отпочната2005
ДржаваСкопје, Македонија Македонија
Област на емитувањеСкопје

БОМ ТВ или The Best Of Macedonia TV (Најдоброто од Македонија) е македонски сателитски тв канал кој 24 часа емитува ТВ емисии од најразлични телевизиски куќи и продукции од цела Македонија и од дијаспората преку три сателита Optus D2 (UBI World TV), Telstar 10 (UBI World TV) и Eutelsat W2 , односно за Источна Азија ,Австралија и Европа. Оваа телевизија е во сопственост на К-15 Продукција.

Види исто така[уреди | уреди извор]