Разлика помеѓу преработките на „Грб на Узбекистан“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.5.2) (Бот Менува: ru:Эмблема Узбекистана
с (r2.7.2) (Бот Менува: it:Emblema dell'Uzbekistan)
с (r2.5.2) (Бот Менува: ru:Эмблема Узбекистана)
 
[[ar:شعار أوزبكستان]]
[[bs:Grb Uzbekistana]]
[[bg:Герб на Узбекистан]]
[[bs:Grb Uzbekistana]]
[[ca:Escut de l'Uzbekistan]]
[[de:Wappen Usbekistans]]
[[pl:Godło Uzbekistanu]]
[[pt:Brasão de armas do Uzbequistão]]
[[ru:ГербЭмблема Узбекистана]]
[[sco:Emblem o Uzbekistan]]
[[sr:Грб Узбекистана]]
9.281

уредување

Прегледник