Прејди на содржината

Бохорок

Од Википедија — слободната енциклопедија

Бохорок е вид на ветар кој дува во југоисточна Азија. Донесува суво време во источните делови на Суматра (која је позната по големата влажност).

Поврзано[уреди | уреди извор]

Литература[уреди | уреди извор]

  • Дуциќ, Владан и Анѓелковиќ, Горан (2007): Климатологија - практикум, Географски факултет, Белград