UTC+13

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

UTC+13 е часовен појас за следниве места:

UTC+13: Сино (декември), Портокалово (јуни), Жолто (цела година), Светлосино — Морски површини

Како стандардно време (цела година)[уреди | уреди извор]

Како летно време (лето на јужната полутопка)[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]