Разлика помеѓу преработките на „Облавце“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 38 бајти ,  пред 1 месец
с
Додавање на поднаслов using AWB
с (Додавање на поднаслов using AWB)
 
== Иселеништво ==
Иселеништвото почнало со посилен интензитет веднаш по Втората светска војна. Воглавно во селото останувало постарото население со преку 50 години, додека помладите почнале да се иселуваат.
 
Постари иселеници има во [[Долно Коњаре]] (''Боне''), [[Миладиновци]] (''Тодоровски'').<ref name=":0" />
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
 
{{Општина Старо Нагоричане}}

Прегледник